STARE MIASTO. 10 lat Orkiestry Staromiejskiej i zespołu mażoretek Sigma

1

27 października Biblioteka wspólnie z Orkiestrą Staromiejską przygotowała dla mieszkańców prawdziwą ucztę muzyczną. W tym dniu zorganizowany został jubileuszowy koncert Orkiestry, która wspólnie z zespołem mażoretek Sigma świętowała 10 lat działalności artystycznej.

Orkiestra Staromiejska powstała w maju 2008 roku z inicjatywy wójta gminy Stare Miasto Ryszarda Nawrockiego. Orkiestra miała stać się wizytówką prężnie rozwijającej się gminy. Dzięki zaangażowaniu i pasji jej dyrygenta Krzysztofa Pydyńskiego oraz koncertmistrza Jerzego Kowalczyka projekt ten nabrał realnych kształtów, a orkiestra zaczęła uświetniać wydarzenia kulturalne odbywające się na terenie gminy Stare Miasto. Młoda orkiestra zaczęła zdobywać nagrody i wyróżnienia na przeglądach i festiwalach, w tym na szczeblu krajowym, oraz stała się ambasadorem kultury polskiej za granicą.

Sobotni koncert był okazją do podziękowań przyjaciołom i mecenasom orkiestry, którzy w czasie tej dekady przyczynili się do jej rozwoju. Specjalny upominek w postaci płyty z muzyką Orkiestry Staromiejskiej otrzymała przybyła na koncert publiczność. Płyta, której producentem jest staromiejska Biblioteka zamyka okres formatywny zespołu, w którym tworzył on swój indywidualny styl repertuarowy i wykonawczy.

Podczas koncertu publiczność miała okazje wysłuchać wiele aranżacji muzycznych, w których wspaniale współbrzmiała muzyka orkiestry i wokal Jolanty Kowalczyk – solistki zespołu. Widowisko okraszone było tańcem i urodą zespołu mażoretek Sigma, które za sprawą Justyny Tomczak od 10 lat uświetniają występy orkiestry. Koncert spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem publiczności, co jest doskonałym prognostykiem na kolejne lata dzielności artystycznej orkiestry i mażoretek.

(Gmina Stare Miasto)