STARE MIASTO. Gminny Dzień Gier

Gry 2

Biblioteka Publiczna Gminy Stare Miasto we współpracy ze szkołami podstawowymi z Liśca Wielkiego i Starego Miasta zorganizowała Gminy Dzień Gier. Była to już trzecia edycja spotkania miłośników gier wszelakich, jednak po raz pierwszy organizatorzy rozszerzyli formułę tego wydarzenia o rozgrywki na konsoli.

Materiał video

Zawody zorganizowano w Świetlicy Wielskiej w Starym Mieście, gdzie mieści się m.in. Kino za Rogiem. Uczestnicy mieli możliwość grać pod okiem instruktorów w najciekawsze gry planszowe, a w sali kinowej mierzyć się z przeciwnikami w grach elektronicznych. Taka formuła Gminnego Dnia Gier okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkiem i spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Rozegrane zostały 4 niezwykle emocjonujące turnieje w grach planszowych i elektronicznych, z których zwycięzcy oprócz wspomnień wynieśli atrakcyjne nagrody.

Druga odsłona miała miejsce w Szkole Podstawowej w Liścu Wielkim. Tam do gier planszowych zasiadły dzieci i młodzież w wieku szkolnym oraz staromiejscy seniorzy, którzy – jak podkreślali – większość gier widzieli po raz pierwszy, co nie przeszkodziło im w doskonałej zabawie. Seniorzy podzielili się z młodzieżą wspomnieniami o zabawach i grach swojego dzieciństwa. Wydarzenie organizowane wspólnie przez Bibliotekę Publiczną Gminy Stare Miasto i Szkołę Podstawową pokazuje, że doskonałą rozrywkę może nieść rywalizacja z klasyczną kostką do gry w dłoni,  jak i nowoczesnym padem.

Pomysłodawcą Gminnego Dnia Gier jest Szkoła Podstawowa w Liścu Wielkim, a jego współorganizatorem Biblioteka Publiczna Gminy Stare Miasto.

(Gmina Stare Miasto)