KONIN. Większość sklepów w Galerii nad Jeziorem ponownie otwarta

1

Decyzją Prezesa Rady Ministrów, na mocy rozporządzenia z dnia 2 maja 2020 r., Galeria nad Jeziorem znosi dużą część dotychczasowych ograniczeń w funkcjonowaniu. Od dnia 4 maja otwarte będą sklepy i punkty usługowe, z wyłączeniem biur podróży oraz lokali rozrywkowych, tj. kina Helios. Restauracje oraz lokale gastronomiczne będą świadczyć jedynie usługi „na wynos”. Galeria nad Jeziorem nadal stosować będzie rygorystyczne zasady bezpieczeństwa higienicznego.

Od 4 maja, na mocy rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów, Galeria nad Jeziorem zaczyna wracać do normalnego funkcjonowania. Nadal jednak obowiązywać będą ścisłe procedury bezpieczeństwa mające chronić wszystkich użytkowników obiektu – klientów, personel sklepów oraz personel pomocniczy.

Po weekendzie majowym otwiera się duża część sklepów i punktów usługowych. Kino Helios pozostaje zamknięte i nadal nieczynne są biura podróży. Te mają zostać przywrócone do funkcjonowania w kolejnych fazach planu odmrażania gospodarki. Wyspy handlowo-usługowe zlokalizowane na pasażach centrum otworzą się po dostosowaniu stoisk do pewnych wymogów, m.in. po zainstalowaniu specjalnych przesłon. Restauracje i kawiarnie w strefie foodcourt będą działać jedynie w formule zakupów na wynos.

Zgodnie z przepisami o limicie osób na 1 mkw. (1 osoba na 15 metrów), liczba klientów w centrum będzie nieustannie monitorowana. Ograniczenie liczby osób będzie miało również zastosowanie w poszczególnych sklepach. W utrzymaniu bezpiecznej odległości pomagają również taśmy wytyczające kierunek kolejki oraz bezpieczne odległości umieszczone na podłodze centrum przed hipermarketem.

Galeria w pełni dostosowała się do wytycznych dla funkcjonowania obiektów handlowych opracowanych przez Ministerstwo Rozwoju wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym, a nawet wprowadziła dodatkowe działania i procedury higieniczne mające na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom obiektu.

Do dyspozycji Klientów, na terenie Galerii (w tym przy wejściach oraz w toaletach) zamontowano dozowniki z płynem do dezynfekcji. Klienci informowani są również  o możliwości zakupu maseczki w wybranych punktach handlowych, m.in. w hipermarkecie Carrefour, Brico Marche oraz Nouveau.

Regularnie odkażane są wszystkie elementy na pasażach – podłogi, kosze na śmieci, donice, klamki, balustrady, poręcze, a także podłogi i ściany korytarzy wiodących do toalet. Dokładnej dezynfekcji poddawane są urządzenia i wyposażenie toalet. Wprowadzono podajniki z papierem obok suszarek powietrznych. Serwis sprzątający wyposażony został w dodatkowe środki czystości o silniejszym działaniu antybakteryjnym i wirusobójczym. Ponadto pomieszczenia toalet oraz pokój Rodzica z Dzieckiem poddawane są regularnemu ozonowaniu. Co ważne, wentylacja na terenie obiektu jest prowadzona w 100 proc. przy użyciu świeżego powietrza, bez rekuperacji.

W celu minimalizacji ryzyka zakażenia i aby przestrzegać zasad dystansu społecznego z pasaży zniknęły ławki i siedziska. Z użytkowania wyłączona została również strefa stolików i miejsc przy foodcourcie. Także kącik interaktywny oraz automaty-bujaki pozostają w dalszym ciągu nieczynne. W toaletach umieszczono instrukcje sanitarne mycia i dezynfekcji rąk, a także zdejmowania i zakładania rękawiczek i maseczek.

Klienci udający się na zakupy do Galerii nad Jeziorem proszeni są o dostosowanie się do zasad: zachowania 2-metrowego dystansu, a przede wszystkim zasłaniania ust i nosa oraz niespożywania jedzenia i napojów. Klienci zmotoryzowani powinni zajmować co drugie miejsce parkingowe w celu zachowania odstępu.

Zdajemy sobie sprawę, że ograniczenia mogą powodować mniejszy komfort zakupów – mówi dyrektor centrum, Paulina Ostrowska – jednak naszym priorytetem jest zachowanie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Zależy nam aby wizyta w centrum była bezpieczna dla wszystkich – zarówno naszych klientów jak również pracowników sklepów i firm usługowych.”

Pełna, regularnie aktualizowana, lista funkcjonujących sklepów dostępna jest na stronie www.chgalerianadjeziorem.pl. O dalszych zmianach w funkcjonowaniu Galeria będzie informować na bieżąco.