STARE MIASTO. II Wielki Festyn Rodzinny Sołectwa Rumin

4

Z dużym zainteresowaniem spotkał się II Wielki Festyn Rodzinny Sołectwa Rumin, zorganizowany na miejscowym stadionie. Podczas imprezy wójt gminy Stare Miasto Dariusz Puchała oraz reprezentanci każdej z siedmiu grup wiekowych KS ,,Warta” Rumin otwarli nowe kompleks szatniowy na tym obiekcie sportowym. Poświęcił go proboszcz parafii w Starym Mieście – ks. kanonik Mirosław Dereszewski, jednocześnie przekazując zawodnikom trampkarza komplet nowych strojów piłkarskich. Kompleks kontenerowo-szatniowy w Ruminie to inwestycja, która powstała z udziałem środków Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu w ramach programu „Szatnia na Medal”. Cała inwestycja pochłonęła niemal 300 tys. zł. Połowę tej kwoty gmina pozyskała właśnie z wspomnianego programu, poza tym 30 tys. zł przeznaczyli mieszkańcy Rumina w ramach Funduszu Sołeckiego. Reszta pochodziła z budżetu gminy.

Organizatorzy festynu: gmina Stare Miasto, Biblioteka Publiczna Gminy Stare Miasto im. prof. Joanny Papuzińskiej, OSP Rumin, KS ,,Warta” Rumin, KGW Rumin, Kółko Rolnicze w Ruminie oraz Rada Sołecka przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Na scenie zaprezentowały się przedszkolaki z grup „Mądre Skrzaty” oraz „Leśne Duszki” z przedszkola w Ruminie oraz Dawid Pajor z pokazem freestyle football. Oprócz tego można było podziwiać zabytkowe wojskowe pojazdy Stowarzyszenia „Zajezdnia” oraz potrenować strzelanie na strzelnicy przygotowanej przez Jednostkę Strzelecką 4057 z Konina. Na uczestników czekały także takie niespodzianki, jak: radiowóz policyjny, pokaz broni przygotowany przez KKS LOK Muszkiet Konin oraz grupę rekonstrukcyjną, pokaz sportów kynologicznych wykonany przez Respect Dog, grochówka, dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci oraz stanowisko z wykrywaczami przygotowane przez Stowarzyszenie „Z wykrywaczem przez życie”. Panie z miejscowego Koła Gospodyń i Kółka Rolniczego przygotowały kulinarne poczęstunki dla wszystkich uczestników pikniku. Nie lada atrakcją był zabawa fantowa, z której dochód przeznaczony został na dofinansowanie do zakupu lekkiego wozu bojowego dla OSP Rumin.

Podczas festynu odbyła się dekoracja wszystkich grup KS ,,Warta” Rumin. Klub prowadzi szkolenie w siedmiu grupach wiekowych: od skrzata do seniora. Każdy zawodnik oraz trener otrzymał medal z rąk wójta gminy Dariusza Puchały w podziękowaniu za reprezentowanie klubu i gminy w sezonie 2020/2021.

Do późnych godzin nocnych trwała zabawa taneczna z M&M Music. Wszyscy uczestnicy festynu zgodnie podkreślali, że potrzeba więcej takich imprez, bowiem czas pandemii ograniczył kontakty społeczne. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do powstania pikniku i wszystkim, którzy uświetnili go swoją obecnością.

(Gmina Stare Miasto)