STARE MIASTO. Dobry start dla psiaka

1

Każdy, kto zdecyduje się na adopcję bezdomnego czworonoga z terenu gminy Stare Miasto może liczyć na dobry start dla psiaka.

W tegorocznym „Programie opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Stare Miasto”, przyjętym przez Radę Gminy, a zaproponowanym przez Wójta Gminy, znalazł się zapis, że osobie adoptującej bezdomnego psa, będącego pod opieką Gminy Stare Miasto, może zostać wydana „wyprawka”. W skład takiej wyprawki, w zależności od zapotrzebowania osoby adoptującej czworonoga, może wchodzić: buda dla psa, smycz, obroża, legowisko, karma, o wartości do 600 zł brutto. Wniosek należy złożyć w Urzędzie Gminy Stare Miasto, w ciągu 7 dni od dnia adopcji ze schroniska lub miejsca przebywania psa. Należy także dołączyć pisemne potwierdzenie, wraz z opisem psa (numer, imię, rasa). Wyprawka zostanie wydana w ciągu 14 dni.

Pomysł wyprawki podyktowany jest troską o czworonogi. Jak mawiał św. Franciszek z Asyżu o zwierzętach „Naszym podstawowym obowiązkiem w stosunku do naszych młodszych braci jest niekrzywdzenie ich, jednak poprzestanie na tym to nie wszystko. Mamy ważniejszą misję – służyć im pomocą, kiedykolwiek będą jej potrzebować.” Adopcja bezdomnego zwierzęcia jest jednak krokiem wymagającym przemyślenia i odpowiedzialności. Jest też zobowiązaniem, które należy dokładnie rozważyć, ale jeśli decyzja o nim jest w pełni świadoma, jej konsekwencją może być wspaniała relacja człowieka z psem. Zachęcamy Państwa do podjęcia tego wyzwania!

Bezdomne psy z terenu Gminy Stare Miasto przebywają w:
- Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Koninie, ul. Gajowa 7A, 62-510 Konin,
- Ośrodku Szkolenia Psów Hotel i SPA „Szary Wilk” Tomasz i Małgorzata Opszalska Brzeźno, ul. Sienna 13B, 62-513 Krzymów.

Więcej informacji można uzyskać w Referacie Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Stare Miasto – tel.: 63/2416 216 w.243 lub 237.

(Gmina Stare Miasto)