STARE MIASTO. Śmierć kobiety w tragicznym wypadku na drodze krajowej nr 25

Wypadek2

Tragicznie zakończyła się podróż kobiety na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Stare Miasto. Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie 31 maja po godz. 6.00.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano leżący na dachu w przydrożnym rowie samochód osobowy marki renault, w którym znajdowała się uwięziona nieprzytomna kobieta. Ponadto na środku jezdni leżał na boku bus marki fiat, w którym znajdował się uwięziony przytomny mężczyzna.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuacji uwięzionej kobiety z samochodu osobowego. Ze względu na brak funkcji życiowych przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Następnie kobieta została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Niestety, lekarz stwierdził zgon kierującej samochodem osobowym. W tym samym czasie strażacy wykonali dostęp do uwięzionego mężczyzny przy pomocy urządzeń hydraulicznych. Poszkodowany wydostał się z pojazdu o własnych siłach i został przetransportowany do szpitala.

W akcji ratowniczej brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Stare Miasto.

(źródło: Komenda Miejska PSP w Koninie)