KRAMSK. Anielsko i rodzinnie w Anielewie

IS_100_1237

W sobotę, czwartego czerwca, w Szkole Podstawowej w Anielewie było bardzo rodzinnie!  Uczniowie, rodzice i nauczyciele bawili się wspólnie na festynie, z wieloma atrakcjami. Przygotowano część artystyczną i zawody sportowe. Była też zabawa taneczna.

Na wszystkich przybyłych czekały zimne napoje, bardzo pożądane tego upalnego dnia, a także pyszne ciasta upieczone przez mamy oraz kiełbaski z grilla, nad którymi czuwali tatusiowie.

Spotkanie rozpoczęło się częścią artystyczną. Było coś dla melomanów – Magdalena Cichocka i Karolina Pietrzykowska (uczennice anielewskiej szkoły) zaśpiewały piosenki dedykowane rodzicom, a także coś dla wielbicieli tańca – przed publicznością wstąpił szkolny zespół taneczny prowadzony przez Renatę Dziubczyńską, a na deser zatańczyła Martyna Kapral, młoda, obiecująca tancerka, która zebrała gromkie brawa.

Po występach przyszła wreszcie pora na wyczekiwane od kilku tygodni zawody sportowe. Uczniowie wszystkich klas mogli wziąć udział w sportowych zmaganiach, a konkurencji było mnóstwo i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Maluchy biegały w workach i w kaloszach, a starsi uczniowie ćwiczyli celność w rzutach do kosza czy strzałach na bramkę. Duże zainteresowanie wzbudziły mecze piłki nożnej, ale chyba największe emocje wywołały mecze siatkówki. Najpierw uczniowie walczyli z rodzicami, a następnie rodzice z nauczycielami. W pierwszym wygrali rodzice, a w drugim był remis.

Po drużynowych zmaganiach zostały wręczone pamiątkowe puchary dla najmłodszych klas, a starsi uczniowie czekali z niecierpliwością na wyniki, ponieważ klasy IV-VI  rywalizowały między sobą o miejsca na podium. Trzecie miejsce zajęła klasa IV, drugie  klasa V, która tylko o włos przegrała z klasą szóstą. Klasy otrzymały nagrody, a dla wszystkich uczestników zostały przygotowane słodkie niespodzianki.

Gdy puchary zostały zaniesione do sal lekcyjnych, w których zajęły honorowe miejsca, rozpoczęła się zabawa taneczna. Wszyscy uczestnicy mogli się przekonać, że wspólna praca gwarantuje dobrą zabawę.

Daria Chmielewska

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA