PIŁKA NOŻNA. Poznań – ostatnie poprawki przed EURO

ME 1

Do EURO coraz bliżej, dlatego władze Miast-Gospodarzy zmagają się z ostatnimi przygotowaniami. Chcą oddać do użytku kibiców jak najwięcej przyjaznych miejsc. Jednym z miast, w którym będą odbywać się rozgrywki jest Poznań. Najważniejsze inwestycje zaplanowane na EURO 2012 są na ukończeniu.

W tym tygodniu do użytku oddano nową część dworca Poznań Główny oraz terminal pasażerski na poznańskiej Ławicy. Także wykonawca ulicy Roosevelta zapowiada, że remontowany odcinek będzie dostępny dla samochodów i tramwajów podczas EURO 2012. Zakończyły się prace związane z budową sieci cieplnej na ul. Kraszewskiego, a na swoje trasy wróciły tramwaje linii 2 i 15 oraz linia turystyczna 0. Do 1 czerwca zakończą się prace związane z przebudową ulicy Fredry pomiędzy al. Niepodległości a Kościuszki.

Strefy kibica

Specjalnie dla kibiców powstają również strefy kibica m. in. Strefa Kibica w centrum miasta (pl. Wolności i Al. Marcinkowskiego), która będzie działać od 8 czerwca do 1 lipca. FanCamp Calsberg organizowany na poznańskiej Arenie potrwa od 8 do 19 czerwca. Dla osób, chcących być bliżej zawodników Portugalii koło Opalenicy powstało Międzynarodowe Miasteczko Kibica – FanCamp2012. Będzie ono funkcjonować przez cały okres trwania rozgrywek od 8 czerwca do 1 lipca.

Zmiany w ruchu

EURO 2012 spowoduje zmiany w organizacji ruchu w Miastach–Gospodarzach. Także w Poznaniu zostanie ograniczony wjazd samochodów w pobliżu placu Wolności. Z dala od zatłoczonego centrum funkcjonować będzie opalenickie Miasteczko Kibica. Znajdziemy w nim strefę kibica, rodzinną, noclegową, gastronomiczną oraz specjalnie wydzieloną strefę parkingową. Spore zainteresowanie spowodowało, że dla naszych gości przeznaczyliśmy na parking teren o powierzchni 5 ha - mówi Łukasz Buda, reprezentujący głównego sponsora Miasteczka. Dodatkowo dla gości FanCampu zostanie zorganizowany transport do ważniejszych miejsc w Poznaniu: centrum (Stary Rynek, Dworzec Główny PKP, okolice pl. Wolności), lotnisko Ławica, Stadion Miejski, Malta – dodaje Ł. Buda.

Katarzyna Florkowska