STARE MIASTO. Od inwestycji do turystyki

1

19 października w Bibliotece Publicznej im. Prof. Joanny Papuzińskiej w Starym Mieście odbyła się konferencja zorganizowana przez Stowarzyszenie Samorządowe A2 – Wielkopolska pt. „Od inwestycji do turystyki” oraz Jubileusz 15-lecia Stowarzyszenia.

Swoją obecnością spotkanie zaszczycili prelegenci, których wystąpienia dotyczące inwestycji i turystyki wzbudziły zainteresowanie zaproszonych gości. Stanisław Łęski z PBMS Projekt sp. z o.o., w swoim wystąpieniu wskazał na obszary współpracy inwestora z jednostką samorządu terytorialnego, Bartłomiej Zydel z Deloitte Legal omówił problemy występujące przy budowie chodników i ścieżek rowerowych w aspekcie aktualnych problemów prawnych. Wiedzą z zakresu turystyki podzielił się Hubert Gonera, który wskazał jak budować silną markę subregionu Wielkopolski, a Artur Krysztofiak z Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej omówił sieciowanie w turystyce. Tomasz Kałużny, burmistrz miasta i gminy Września, członek zarządu przybliżył zebranym historię stowarzyszenia, sukcesy oraz problemy w latach 2007-2021. Kierunki działania w przyszłości przybliżył zebranym Waldemar Grzegorek – prezes zarządu, wicestarosta powiatu wrzesińskiego.

Konferencję zakończyła uroczystość wręczenia statuetek z okazji 15-lecia Stowarzyszenia, którymi uhonorowani zostali: Ryszard Nawrocki – pomysłodawca i wieloletni prezes Stowarzyszenia, obecnie przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego, Jerzy Kasznia oraz Tadeusz Jankowski – wieloletni skarbnicy i współzałożyciele Stowarzyszenia, Tomasz Kałużny – współzałożyciel i członek zarządu od pierwszej kadencji oraz rektor Akademii Nauk Stosowanych w Koninie dr hab. Artur Zimny, profesor ANS, który od początku wspierał Stowarzyszenie swoją wiedzą i doświadczeniem jako współorganizator jednej z wcześniejszych konferencji, a także jako prelegent.

(Gmina Stare Miasto)